Vaikams

Saulės energija

Saulės energija atkeliauja pas mus iš saulės. Kai šviečia saulė sklindanti šiluma gali sušildyti vandenį, namus ir netgi gaminti elektros energiją, kuri būtų panaudojama įvairių namų apyvokos prietaisų veikimui. Tam, kad galėtų panaudoti saulės energiją, žmonės ant namų stogų montuoja specialias saulės plokštes. Šios plokštės gamina elektros energiją arba šildo vandenį. Nuostabiausias dalykas apie saulės energiją yra tas, kad ji yra nemokama ir atsinaujinanti (šis žodis reiškia, kad energija, sklindanti iš saulės yra nesibaigianti). Saulės energiją žmonės dažniausiai panaudoja ten, kur ištisus metus dažnai šviečia saulė. Tokiose saulėtose vietose kaip JAV esančioje Kalifornijos valstijoje žmonės netgi stato dideles jėgaines , kur saulės šviesa yra paverčiama į elektros energiją ir taip ja aprūpinami žmonės.

Vėjo energija

Žmonės vėją, kaip energijos šaltinį, naudoja jau tūkstančius metų. Nepaisant daugybės vėjo panaudojimo būdų, vėjo energija dabar naudojama dar ir elektros energijai gaminti. Specialios vėjo energijos jėgainės (dar vadinamos vėjo malūnais) yra statomos vietovėse, kur pučia stiprus vėjas (dažniausiai pakrantėse prie jūros ar vandenyno).

Kai viena prie kitos yra pastatoma daug vėjo jėgainių, visos jos kartu yra vadinamos vėjo ferma. Vėjo jėgainę sudaro bokštas, ant kurio viršūnės yra sumontuotas sraigtas ir generatorius. Kai pučia vėjas, tada pradeda suktis vėjo jėgainės viršūnėje esantis sraigtas. Kai sraigtas sukasi, generatoriuje yra gaminama elektra. Norint, kad vėjo nepritrūktų, vėjo jėgainės bokštai yra labai aukšti todėl, kad didesniame aukštyje vėjas susiduria su mažiau kliūčių ir todėl pučia labiau. Kaip ir saulės energija, vėjo energija yra atsinaujinančios energijos šaltinis- juk vėjas pūs visada.

Geoterminė energija

Mūsų planeta Žemė yra labai karšta ir savo gelmėse, giliai po žemės paviršiumi turi sukaupusi daug karšto vandens ir garų. Ugnikalniai yra geriausi pavyzdžiai parodantys, kaip karšta yra mūsų planetos gelmėse. Žmonės jau išmoko kaip panaudoti geoterminę energiją (geo reiškia 'žemė', o therme- 'kaitra').

Vietose, kur karštas vanduo yra nusistovėjęs arti Žemės paviršiaus, žmonės gręžia specialius šulinius ir karštą vandenį naudoja, kad sušildytų savo namus. Po to vanduo vėl grįžta į Žemės gelmės ir taip vanduo nėra iššvaistomas ar suvartojamas. Taigi geoterminė energija irgi yra nemokamas ir atsinaujinantis energijos šaltinis.

Biokuras

Biokuras yra šiuolaikiškas alternatyvios energijos šaltinis, kuris buvo išrastas, siekiant pakeisti benziną, naudojamą motocikluose, automobiliuose ar sunkvežimiuose. Benzinas teršia orą, nes sudegdamas automobilio variklyje, šis kuras į orą išmeta labai daug nuodingų medžiagų ir žalingų junginių. 

Biokuro energija nėra tokia kenksminga. Biokuras gali būti pagaminamas iš tam tikrų augalų, augintų specialiai šiam tikslui. Kuras, kuris yra pagamintas iš augalų yra vadinamas etanoliu ir yra tinkamas daugeliui transporto priemonių, važinėjančių mūsų keliais. Biokuras gali būti gaminamas net iš augalinio aliejaus, po to kai šis yra sunaudojamas virtuvėse gaminant maisto produktus, pavyzdžiui, bulvių traškučius. Ši biokuro rūšis yra vadinama biodyzelinu.