Pastatų šilumos efektyvumo analizė parodė, kad virš 3 tūkstančių Vilniaus daugiabučių turi būti renovuojami

2014/04/08
Pastatų šilumos efektyvumo analizė parodė, kad virš 3 tūkstančių Vilniaus daugiabučių turi būti renovuojami

Interaktyvus pastatų šilumos suvartojimo žemėlapis – tai bendras Vilniaus miesto savivaldybės ir UAB „Vilniaus energija” projektas. Interaktyviame pastatų šilumos suvartojimo žemėlapyje rasite pastatų šilumos suvartojimo analizės rezultatus ir rekomendacijas gyventojams dėl energiją taupančių priemonių diegimo.

Žemėlapyje pateikiami 4799 šilumos punktai pagal faktinį energijos suvartojimą gyvenamajame pastate ir kokiai klasei daugiabutis pagal šiuos duomenis priklauso. Iš viso yra 15 faktinio energijos suvartojimo klasių, kurios žemėlapyje yra sugrupuotos į 6 kategorijas pagal skirtingas spalvas: gera, vidutinė, bloga, labai bloga, ypatingai bloga ir renovuoti namai.

Analizė parodė, kad daugiau nei 3 tūkstančiai daugiabučių patenka į kategorijas bloga, labai bloga, ypatingai bloga - tai reiškia, kad namą būtina renovuoti.

Iš visų pateikiamų šilumos punktų į klasę gera patenka 349 (iš jų renovuoti – 93), vidutinė – 1104, bloga – 2715, labai bloga – 512, ypatingai bloga – 119 daugiabučių.

Šis interaktyvus žemėlapis yra puikus įrankis palyginti, kiek šilumos suvartoja namas skirtingais šildymo sezonais, palyginti duomenis su kaimynystėje esančiais daugiabučiais ir susipažinti su rekomendacijomis – ką reikėtų daryti namo gyventojams norint sumažinti sąskaitas už šildymą.

Analizė yra pateikiama Vilniaus miesto savivaldybės interaktyviame žemėlapyje, nustačius, kad būtų rodomas faktinis energijos suvartojimas gyvenamuosiuose pastatuose. Žemėlapis atsidaro ir paspaudus Vilniaus miesto savivaldybės svetainėje www.vilnius.lt kairėje pusėje esančią nuorodą.

Gyventojai savo daugiabutį gali susirasti pagal adresą. Šalia nurodoma informacija, kokiai klasei jis priklauso, namo statybos metai, namo tipas, namo prižiūrėtojas, kuriai klasei pagal faktinį šilumos suvartojimą priklausė 2011-2012 ir 2012-1013 metų šildymo sezonais, ir kokių priemonių Vilniaus miesto savivaldybė rekomenduoja imtis.

Taip pat stende lankytojai žaidimo pagalba galės patys pabandyti interaktyviai įdiegti energiją taupančias priemones ir vizualiai pamatyti, ne tik kaip keičiasi pastato išvaizda, bet kaip kinta vidaus patalpų temperatūra, anglies dvideginio kiekis bei išlaidos šildymui.